Диктант № 119

Черкаський край

Історія Черкащини є унікальною, вона наскрізь просякнута героїчним духом, не  обділена  історичними подіями. Ця  земля  стала  одним  із  всесвітніх центрів цивілізаційного розвитку людства. Саме  тут, починаючи з 1 тис. до нашої ери, формувались білогрудівська, зарубинецька та черняхівська культури, на основі яких почалася розбудова нашої держави.

Чигиринський район — Батьківщина найзнаменитішого українського гетьмана. У самому Чигирині про колишню козацьку славу нагадує хіба що  музей  Богдана  Хмельницького,  пам’ятник  йому  і  залишки  бастіону  гетьмана Дорошенка. Навіть не віриться, що в цьому тихому містечку кілька століть  тому вирувало життя, підписувалися важливі державні документи, а в гетьманську резиденцію з’їжджалися шведські, польські, турецькі,  російські  посли.  Тоді  в Чигирині  проживало  40  тисяч  осіб — утричі  більше,  ніж  нині.  Від  колишньої  величі  в  автентичному  вигляді залишився тільки фундамент церкви Петра  і Павла, щоправда, до нього ще треба «докопатися». а от вишукана Іллінська церква в Суботові, споруджена 1653 року, приймає туристів донині. Це чи не єдиний збережений пам’ятник, пов’язаний з  іменем Богдана, до того ж побудований за його проектом  і його коштом  (За Л. Морозовою; 160  сл.).

Завдання

  1. Випишіть слова, утворені суфіксальним способом, слова на орфограму  «Велика літера». Поясніть написання.
  2. Випишіть  речення  з  однорідними  та  відокремленими  членами. Поясніть пунктограми.
  3. Виконайте  синтаксичний  розбір  речення

Навіть  не  віриться,  що в цьому тихому  містечку  кілька  століть тому  вирувало життя,  підписувалися  важливі  державні  документи,  а  в  гетьманську  резиденцію з’їжджалися шведські, польські, турецькі, російські посли.

(http://dyktanty.dp.ua/dyktant-279/)

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий