Диктант № 128

Український рушник

Рушник  залишається  незмінним  символом  доброзичливості  й  гостинності, коли на ньому навіть на найбільш офіційних прийомах та  зустрічах шанованим  гостям підносять хліб-сіль.

В обрамленні рушників не тільки у сільських хатах, а й у міських квартирах висять на стінах сімейні фотографії, ними увінчуються не лише ікони, а й портрети Т. Г. Шевченка, картини «Тарас Бульба», «Козак Мамай» тощо. Існують десятки видів рушників іншого призначення. З-поміж них і ті, якими дівчата перев’язують хлопців під час проводів до армії. І ті, які є  символом щасливої  долі  і  пам’яті  про  рідний  дім,  які  є  найдорожчим подарунком матері в дорогу  синові, коли  той вирушає у нове життя.

З  рушниками  людина  і  закінчує  своє життя,  з ними  її проводжають в останню путь, на довгих рушниках опускають домовину в могилу.

Вишивка  —  мистецтво  всенародне,  в  якому  через  віки  пронесена і  збережена колективна художня пам’ять.

Саме  українські  рушники  як  витвір  декоративно-прикладного мистецтва  є  символом  української ментальності,  виразником  однієї  з  найпрекрасніших морально-естетичних  традицій нашого народу  (За Л. Косиченком; 154  сл.).

Завдання

  1. Випишіть слова з м’яким знаком, з подовженням приголосних. Поясніть орфограми.
  2. Випишіть  односкладне  речення,  ускладнене  однорідними  членами речення. Поясніть пунктограму.
  3. Виконайте синтаксичний розбір речення

І ті, які є символом щасливої долі і пам’яті про рідний дім, які є найдорожчим подарунком матері в  дорогу  синові, коли той  вирушає  у нове життя.

(http://dyktanty.dp.ua/dyktant-286/)

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий