Диктант № 132

Котигорошко нашого часу

Надзвичайна пригода сталася на бульварі Б. Хмельницького міста Рівного. Напередодні вийшов з ладу водогін, і місцеві дітлахи наввипередки бігали дивитись, як вода виливається  з каналізаційного колодязя.

Того дня малюки вирішили влаштувати стрибки через відкритий колодязь, глибина якого, до речі, більше двох метрів. Наймолодший серед дітей був трирічний Сашко. Так сталося, що саме Сашко впав у холодну, брудну воду. Кілька хлопців перелякано одступило і поспішило за дорослими.  але  п’ятирічний  Богдан  Ілюк  виявився  єдиним  серед  дітей,  хто не побоявся наблизитися до глибокого колодязя, схопити малюка за руку й  витягти  того  з  води. На питання,  чи не  боявся  він  сам потрапити у  воду  і потонути, Богдан  здивовано  відповів:  «а  хто ж  іще  зміг  би  так швидко прийти Сашкові на допомогу?»

Подібного факту  врятування  дитини  дитиною не  пам’ятають навіть найстаріші мешканці міста.

Сміливий  рятівник  отримав  почесну  грамоту  і  багато  подарунків. А  головне, йому щодня щиро з вдячністю посміхається маленький Сашко  (З  газети; 149  сл.).

Завдання

  1. Випишіть слова з ненаголошеними голосними, прислівники, частки. Поясніть орфограми.
  2. Випишіть  речення  з  відокремленою  обставиною. Поясніть  пунктограму.
  3. Виконайте синтаксичний розбір речення

Але п’ятирічний Богдан Ілюк виявився єдиним серед дітей, хто не побоявся наблизитися до глибокого колодязя,  схопити малюка  за руку й  витягти того  з  води.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий