Диктант № 14

У весняному лісі

Добре пригріває вже весняне сонечко, підсихає в лісі земля. Все навколо  оживає:  дерева,  трави,  комахи. Веселіше  співають  птахи,  а  їх  уже прилетіло  чимало!  Глянь,  як  набубнявіли  пуп’янки  на  галузках,  от-от розпукнуться.

Бачиш — полетів перший метелик. це кропивниця. Невже вона встигла так швидко вирости? Звичайно, ні. Є такі метелики, що не гинуть від холоду, а залізуть кудись у щілину й перезимують там, пересплять до весни. Так  і кропивниця. Тому вона й перша  серед метеликів  з’являється.

А давай-но підійдемо до мурашника. Він теж ожив! Дивись, як сновигає мурашня. Правда, мурашки ще не такі швидкі, як улітку. Та за кілька днів вони прокинуться  зовсім від  сну.

Повилазили мурашки — й одразу до роботи. Одні волочать здобич додому, другі займаються ремонтом будинку, який трохи попсувався за зиму. Кому ж приємно жити в будинку, що протікає? Всі стіни погниють, а потім  з  хати  тікай. Ніколи не руйнуй мурашників, бо мурашки  знищують лісових шкідників  і цим допомагають  зберігати ліс.

А що це гріється на камінчику? е, які ми необережні: злякали ящірку,  це  вона  після  зимової  сплячки  вилізла  погрітись  на  сонечку. Ящірки  теж корисні. Вони поїдають мух, різних шкідливих комах  (З журналу, 182  слова).

Завдання 1

  • Уважно прочитай, поясни орфограми і пунктограми, повтори правила  їх правопису.

Завдання 2

  • Напиши  словниковий  диктант.  Визнач  орфограми.  Назви  правила щодо  їх написання.

За(світла), на(вічно), від(давна), поза(торік), по(іншому), без(відома), більш(менш),  тет(а)тет,  рік(у)рік,  сама(самотою),  дуже(дуже), що(літа), будь(коли),  так(то),  по(одинці),  попід(тинню),  з  дня(на)день,  по(філософському),  тихо(мирно), один(в)один,  з боку(на)бік.

Завдання 3

  • Напиши диктант. Перевір його, користуючись даним текстом. Постав оцінку  з урахуванням орфографічних  та пунктуаційних помилок.
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий