Диктант № 84

Час Відродження

Час Відродження — прекрасний  час. Він підіймає  раба  з  колін, надихає немічного,  з  боягуза  робить  героя,  з натовпу — народ. Після початкової  ейфорії,  витвореної  здобуттям  державної незалежності,  постає природне питання: як бути,  з ким бути, куди йти? Не менш фундаментальною  є  і  проблема: що  з  минулої  спадщини  варто  використати  для розбудови нації  та  держави,  з  якими  культурами минулого  слід  вступати в  активний діалог.

Ми  звичайно  звертаємо  обличчя  до  Тараса Шевченка —  у  кого,  як не  в  національного  пророка  шукати  істину?  Наш  погляд  зупиняється на звершеннях християнсько-козацької республіки — Запорозької Січі: якщо їхній устрій та звичаї викликали подив і повагу цивілізованої європи, то чому для нас вона не повинна  слугувати надихаючим прикладом?

Менш звичним є звернення до діянь попередників Київської Русі — антів, венедів, роксоланів. Подекуди думка лише ще далі — до часів сарматських, скіфських, кіммерійських, арійських, трипільських тощо. І тут постає чимало проблем, пов’язаних  з  коректністю  використання  того  чи  іншого матеріалу,  інтерпретацією  здобутих фактів  (За В. Крисаченком; 155  сл.).

Завдання

  1. Випишіть  слова  іншомовного походження. Поясніть орфограми.
  2. Випишіть речення  з  тире. Поясніть пунктограму.
  3. Виконайте  синтаксичний розбір речення

Не менш фундаментальною є  і проблема: що з минулої спадщини варто використати для розбудови нації та  держави,  з  якими  культурами  минулого  слід  вступати  в  активний діалог.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий