Диктант № 89

Борсук

Я  відпочивав  під  старим  кострубатим  дубом,  куди  не  так  забивав дощ. Раптом  крізь шум  дощу  та  завивання  вітру  я  вловив жалібне  борсуче скавучання. Доносилось воно з кущів, що густо вкривали пониззя, перетнуте  зарослою канавою.

Скавучання  звіра примусило мене покинути  затишок. Тепер  я  сидів у ліщині  і  спостерігав  за борсуком.

Звір  вив. По  канаві  бурлила  і шумувала  дощова  вода,  яка  затопила борсучу нору. Невдовзі звір замовк і подався у ліс. Він відшукав великий мурашник, розгріб його, поласував яєчками  і  тут же  заснув.

Коли опустилися  сутінки,  звір побіг до канави  і  заходився рити нову нору. Тепер він був розумнішим і лаштував нору біля вищого виступу канави, куди не досягала вода. Днів через чотири мені знову довелося побувати в цих місцях. Я  зазирнув у нову нору. Там лежало  сухе дубове листя.

Але сіно, яким борсук раніше встелював свою стару нору, він не викинув,  а  сховав  під  кущем,  розсунувши  його  тонким  прошарком, щоб висохло — може ще  знадобиться  (За В. Раєвським; 157  сл.).

Завдання

  1. Випишіть слова з ненаголошеними голосними, з м’яким знаком. Поясніть орфограми.
  2. Випишіть речення  з однорідними членами. Поясніть пунктограму.
  3. Виконайте синтаксичний розбір речення

Але сіно, яким борсук раніше встелював  свою  стару нору, він не викинув, а  сховав під кущем, розсунувши його тонким прошарком, щоб  висохло — може ще  знадобиться.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий