Ефіопське нагір’я

Ефіопське  нагір’я — величезний гірський масив з ланцюгами високих гір і безліччю окремих згаслих вулканів на північному сході Африки.

Обриси нагір’я нагадують грушу, що вузькою частиною звернута на північ.  Довжина  нагір’я  на  південь  —  близько  1500  км,  у  найширшому ширина  становить  приблизно  900  км.  Висота  нагір’я  змінюється  від 2000 м на південному  заході  до  3000 м на північному  сході. Найбільша височина 4623 м  (г. Рас-Дашан).

Нагір’я  розітнуте  однією  з  рифтових  долин  системи  східноафриканських  розломів,  яка  відокремлює  південно-східний  кут  масиву, що становить приблизно чверть усього нагір’я. На північ і захід від рифтової долини  над  вулканічним  плато  до  субальпійського  поясу  підноситься багато окремих вершин. Могутні гірські ланцюги чергуються з ділянками, що мають горбистий рельєф. Плато ж все порізане вузькими ущелинами великих річок.

Найбільший з каньйонів, які перетинають Ефіопське  нагір’я — каньйон Голубого Нілу. Річка починається в горах Дамут невеликим струмком і впадає в озеро Тана. Потім вона продовжує свою течію з озера на схід і утворює величний водоспад Тис-ісат. Каньйон Голубого Нілу тягнеться більш як на тисячу кілометрів. По стінках каньйону можна вивчати всю геологічну  історію ефіопії.

Західні  схили  нагір’я  влітку  добре  зволожені  (опадів  до  1500  мм на  рік),  на  сході —  незначні  опади  (до  500 мм). Для  нагір’я  характерна  висотна  поясність  ґрунтів  і  рослин.  У  поясі  колла  (до  1700  м),  де середня річна температура не нижче +20 °С, на навітряних схилах — вологі тропічні ліси і кофейні плантації, на підвітряних — савани. У поясі война-дега  (до 2400 м), де середня річна температура +17  °С — савани.

У  поясі  дега  (до  3000 м) —  хвойні  ліси, ще  вище —  високогірська  чагарниково-злакова рослинність.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий