Граємо у «Брейн-ринг»


Положення про інтелектуальну гру «Брейн-ринг»

У грі можуть брати участь кілька команд учнів. Якщо зустрічаються не більше 4 команд, то гру проводять за так званою «шахматкою», тобто кожна команда грає з кожною, набираючи переможні очки за двобої.

Граємо у “Брейн-ринг”

Переможницею стає команда, яка набрала найбільше число очок. Якщо в грі беруть участь 5 чи більше команд, то гра проводиться за так званою «олімпійською системою», тобто відповідно до попереднього жеребкування проводяться двобої пар команд, і переможена з пари команда виходить із гри, потім переможці двох пар грають між собою і так далі до єдиного чемпіона. В обох випадках в одному двобої зустрічаються 2 команди, кожна з яких сідає за свій ігровий стіл зі спеціальною лампою.

Ведучий читає запитання для обох команд і дає 1 хвилину на обмірковування. Протягом хвилини команда, яка бажає дати відповідь, повинна ввімкнути лампу на своєму столі. При ввімкненні ламп на обох столах право першої відповіді надається тій команді, чия лампа спалахнула раніше. За відсутності можливості обладнати два столи лампами зі зручними вимикачами, можна використовувати прапорці. Якщо команда готова відповідати на запитання, то піднімає свій прапорець. Контроль за часом для обмірковування запитань і підрахунок очок здійснює журі.

Правила гри «Брейн-ринг»

  1. Ведучий ставить запитання. Звучить гонг, після чого в обох команд є 1 хвилина, щоб знайти на нього правильну відповідь і натиснути на кнопку своєї лампи. Відповідає команда, яка першою ввімкнула лампу. Якщо лампа загорілася до звуку гонга, то це — фальстарт, і команда втрачає право відповідати на це запитання.
  2. За кожну правильну відповідь на запитання команда одержує 1 очко. У двобої перемагає та команда, яка першою набере 3 очка. Команда — переможниця двобою одержує 1 бал за зустріч в «шахматку» чи «олімпійку», при цьому суперник одержує 0 балів.
  3. Якщо за час двобою обидві команди не дають правильної відповіді на три запитання підряд, то обидві команди вибувають із гри.
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий