Гримування губ

Гримування губЧасто вираз обличчя залежить від форми губ. Тому губи та­кож відіграють значну роль у гримі, за допомогою якого можна змінити не лише їх колір, але й форму.

За формою розрізняють широкі, тонкі або нормальні (класичні) губи (верхня губа має посередині «лук Венери» — вигляд натягне­ного лука). Бувають губи пухкі, повні, у формі сердечка, бантика. Залежно від розрізу ротової щілини рот може бути великим чи маленьким, а кути рота — піднятими або опущеними.

У гримі губ здебільшого використовують живописний прийом, і лише подеколи — скульптурно-об’ємний.

Губи фарбують як гримувальними фарбами, так і губною по­мадою різних кольорів (рожевий, червоний темний і світлий, цикламен, морквяний та ін.).

Контур губ окреслюють зазвичай темнішою помадою, середи­ну губ роблять світлішою, грані розтушовують. Якщо потрібно, щоб губи здавалися більшими, то контур має захоплювати шкіру над верхньою або нижньою губою (залежно від того, яку губу «збільшують»). Для зорового зменшення губ частину їх покри­вають загальним тоном, потім малюють контур і фарбують по­верхню всередині. Для об’ємнішої форми ставлять відблиски за допомогою блиску для губ.

Губам можна надати різних виразів: смішливого, плаксивого тощо. Для цього необхідно змінити в кутах рота малюнок губ, піднявши (сміх) чи опустивши (смуток) їх.

Під час застосування скульптурно-об’ємного прийому викори­стовують наліпки з вати, пластичні деталі. Процес наклеювання аналогічний, як і під час змінення форми носа.

Примітка. У гримі рота слід ураховувати вік людини. У дитинстві та юності колір губ яскравіший, з віком він стає сірим або синюватим.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий