Інтелектуальна гра «Зорепад»

Положення про гру «Зорепад»

Кількість команд — будь-яка, але у кожній мають бути фішки-зірочки свого певного кольору. Заздалегідь необхідно заготовити не менш 50 фішок кожного кольору і комплекти карток-літер (А, Б, В і Г) для кожної команди.

Інтелектуальна гра “Зорепад”Ігрове поле являє собою плакат-небо, аркуш ватману розкреслюється на клітинки (5 см × 5 см, тобто 10 клітинок × 16 клітинок).

Ціль гри — вибудувати максимальне число сузір’їв по 3 зірочки по прямій лінії. Зірочки приклеюються на плакат. Три зірочки по горизонталі або по вертикалі — лінійне сузір’я, за яке команда одержує 1 очко. Якщо приклеєні зірочки на певному ходу утворять одразу два нових лінійних сузір’я (і по вертикалі, і по горизонталі, тобто у вигляді літер Г, Т або Х), то команда одержує 2 очка.

Стратегія гри полягає в тому, щоб не тільки вибудувати свої сузір’я, але й перешкодити супротивникам вибудувати свої. Жеребкуванням визначається порядок участі команд у грі й у такому самому порядку команди розсідаються за ігровими столами. Кожна команда по черзі вибирає картку з номером запитання, серед яких є картки «Погасла зірка. Пропуск ходу». Кожне запитання має свою вартість. Команди по черзі вибирають одну з карток із запитаннями, розкладеними на столі лицьовою стороною донизу і передають ї ї ведучому. Ведучий повідомляє вартість запитання, потім читає запитання і варіанти відповіді до нього для команди, яка вибрала це запитання. Час на обмірковування — 30 секунд.

Команда відповідає підняттям літери, яка відповідає правильній відповіді.

Якщо команда відповіла правильно, то робить хід і приклеює фішку свого кольору на вільну клітинку ігрового поля. Неправильна відповідь на запитання — команда пропускає хід і на це саме запитання може відповідати наступна команда. Переможцем є команда, що набрала найбільшу кількість очок наприкінці гри.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий