Лисиця

Мета: розвивати  у  дітей  здатності прийняти на  себе  роль  тварини.

Ігровий матеріал: предмети-замінники,  іграшки, булочки.

Підготовка до гри: ознайомлення із зовнішнім виглядом лисиці  за картинками,  ілюстраціям;  читання  віршів  і  розповідей  про лисицю.

Ігрові ролі: лисиця, лисенята.

Хід гри

В и х о в а т е л ь  (звертається  до  дітей).  Сьогодні ми  з  вами                    пограємо. Я буду «лисицею». У мене гострі вушка (показує). Бачите, які! А пухнастий великий хвіст  бачите?  (Показує рухом руки уявний хвіст.) Красивий у мене хвіст?

Потім «лисиця» стисло розповідає, де живе, що їсть і чим любить займатися  (грати з лисенятами, ловити мишей тощо).

Змалювавши  зовнішній  вигляд лисиці,  її  звички  і поведінку, вихователь  переходить  до  найголовнішого  моменту —  спонукає дітей до входження в образ лисенят.

В и х о в а т е л ь.  Сумно  мені  самій. Немає  у  мене  дитинчат.

Як  називаються  дітки  лисиці?  (Лисенята)  Як  ви  вважаєте,  чи схожі вони на мене? Були б у мене «лисенята», я б  їх пригостила чимось  смачненьким,  подарувала  б  іграшки.  Бачите,  скільки  їх у мене! Хто хоче бути моїм «лисеням»?

Вихователь далі продовжує грати з охочими.

— «Лисенята», покажіть ваші вушка. А хвостики у вас є?

Рекомендації до  гри

Можливо,  хтось  із  дітей  причепить  мотузочку,  скакалку  для імітації хвостиків. Решта також можуть зробити «хвостики». Необхідно  дати  змогу  дітям  діяти  самостійно. Найголовніше —  потрібно, щоб дитина увійшла до образу.

Потім  вихователь  обов’язково  повинен  похвалити  дітей,  пригостити  «лисенят»  (спершу  можна  пригостити  справжньою  булочкою),  згодом  використовувати предмет-замінник,  відламуючи уявні шматочки  і  промовляючи:  «Цьому  лисеняті  дала,  і  цьому дала,  і цього лисеняти не  забула. А  зараз я щось покладу  вам до кишеньок, заплющте очі та чекайте».

Вихователь розкладає по кишеньках фантики.

Далі можна продовжити гру по-різному (усе залежить від творчості вихователя), але тільки за умови, що цього хочуть діти, що у них зберігся інтерес до гри. Можна піти до лісу, пошукати нірку, де «лисенята ховатимуться» від дощу, «складатимуть»  свої  запаси,  іграшки. На ділянці можна збирати гілочки  і листя для того, щоб  улаштувати  теплу  нірку,  а  також  гриби,  ягоди  (предметизамінники: камінчики, квітки конюшини тощо).

Гру в «лисенят» вихователь може  завершити,  звертаючись до дітей: «Лисенята, ваша мама-лисиця повернулася з базару, принесла вам  іграшки. Біжіть до мене,  буду подарунки роздавати. Ну, ось, усім роздала! Незабаром підемо гуляти».

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий