Категорія: Не знав, та ще й забув

Не знав, та ще й забув

Більшість дорослих людей, особливо середнього та старшого віку, пишуть досить грамотно. Хоча правил правопису не пам’ятають. Цих правил – безліч, і вони бувають досить нудні. Але, погодимось, що саме завдяки (більше…)

Просто диктанти

Диктанти… Вони можуть бути з темою, можуть – без теми. Пам’ятаймо, що основна наша мета – закріпити навички машинопису. Та нарівні з цим йде запам’ятовування правопису. Ці диктанти тобі ніхто не диктує, (більше…)

Правопис суфіксів – 2.2

Повернутися до розділу: Правопис суфіксів – 2.1 2. Прикметникові й дієприкметникові суфікси (закінчення) У прикметниках зі значенням присвійности, утворених від назв істот, пишемо суфікси -ин(ий) та -їн(ий) Вправа (більше…)

Правопис суфіксів – 2.1

Повернутися до розділу: Правопис суфіксів – 1.3 2. Прикметникові й дієприкметникові суфікси Тверда група – у якісних і відносних прикметниках Вправа 228. Запиши приклади, щоб краще запам’ятати це правило: -н(ий) дружний (більше…)

Додаткові вправи

Додаткова вправа. Запиши прислів’я і приказки, щоб краще запам’ятати правила: Сінним конем і солом’яним волом недалеко заїдеш. Маленька праця краща за велике безділля Бездонної бочки не наллєш. Дерево (більше…)

Апостроф пишемо

Повернутися до розділу: М’який знак не пишемо Увага! Щоб ставити апостроф під час виконання вправ, доцільним буде використовувати англійську розкладку. Щоб у кожному слові не перемикати розкладку, (більше…)

Розділові знаки

Розділові знаки при словах, граматично не пов’язаних з членами речення Просте речення може ускладнюватися не тільки однорідними та відокремленими членами, а й словами, які не є членами речення. (більше…)

2. Вставні та вставлені слова і речення

Вставними називаються такі слова, словосполучення і речення, за допомогою яких мовець виражає своє ставлення до змісту висловленого. Вставленими називаються слова, словосполучення або речення, що вводяться (більше…)

Складні речення

Нижче наводяться спрощені визначення та приклади. З метою закріплення приклади слід писати у відведеному нижче полі. Словосполучення- це смислове і граматичне поєднання двох повнозначних слів. Наприклад: (більше…)

Більшість дорослих людей, особливо середнього та старшого віку, пишуть досить грамотно. Хоча правил правопису не пам’ятають

Три “Нет!” © 2011-2018