Що кому потрібно для спільної роботи

Що кому потрібно для спільної роботиМета:  поглиблювати  уявлення  дітей  про  працю  дорослих, основні  трудові  процеси,  взаємодопомогу;  виховувати  бажання полегшити працю дорослих, беручи в ній посильну участь.

Ігрове завдання: допомогти товаришеві.

Правила  гри:  дібрати  картинки  для  спільної  праці;  пригадувати ситуації, у яких необхідна взаємодопомога.

Ігровий матеріал: іграшки або наклеєні на фланель картинки, що  змальовують  предмети  і  знаряддя,  необхідні  для  роботи  працівникам дитячого садка; фланелеграф.

Хід гри

На початку гри вихователь використовує вірші або пісню «Дитячий садок».

Потім діти  об’єднуються у декілька  груп  за ролями: «вихователь»  і «няня»; «вихователь», «кухар»  і «няня»; «лікар»  і «медсестра»;  «вихователь»  і  «музичний  керівник»;  «двірник»,  «вихователь»  і  «няня».  Кожна  група  обирає  картинки  (іграшки), необхідні  для  спільної  праці.

Решта  дітей  разом  із  вихователем придумують завдання для кожної групи.

Члени кожної групи викладають свої картинки на фланелеграфі (іграшки — на столі, поличці). Діти перевіряють, чи правильно їх  дібрано,  просять  разом  виконати  деяку  роботу.

Наприклад, «музичний  керівник»  гратиме  на  піаніно,  а  «вихователь»  разом із дітьми — танцюватиме і співатиме. При цьому вони повинні не тільки показати, що робитимуть, але й розповісти про це.

І варіант

Вихователь створює складні, непередбачені ситуації: няня або вихователь захворіла, кухар не встиг порізати хліб до обіду, адже через  сильні  снігопади  і  замети  його  не  привезли  до  дитячого садка.  Діти  повідомляють,  хто  чим  може  допомогти,  виручити товариша по роботі. Потім усі разом обирають сюжет і розігрують його на фланелеграфі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий