Тиха година

Тиха годинаМета:  закріплювати  вміння  конструювати  просте  ліжко,  застилати та розстилати його; учити дбайливості та взаємодопомоги.

Ігрове завдання: покласти ляльку спати.

Правила гри: зробити ліжко та гарно застелити його; своєчасно покласти ляльок спати.

Ігровий  матеріал:  по  2–3  цеглинки  та  2–3  кубики  для  ліжка; лялька; матрац  та подушка  з кольорового поролону; чохли  із зав’язками  чи  застібками;  простирадло;  підковдра  та  наволочки на  застібках чи  зав’язках; ковдра  з фланелі чи вовни; покривало з цупкої гарної тканини.

Хід гри

Вихователь звертає увагу дітей на ляльок, які «чекають», коли вже  їх покладуть спати. Вихователь намагається викликати у дітей бажання піклуватися про ляльок. Показує дітям, як змайструвати  ліжко,  потім  пропонує  комусь  із  дітей  бути  «мамою»,  «нянею»  і  застелити  ліжко  до  сну. Решта  дітей  допомагають  «няні» порадами, виправляють  її помилки, що можуть бути як випадковими,  так  і  навмисними.  Потім  кожна  дитина  майструє  ліжко, кладе ляльку та вкриває  її ковдрою.

Рекомендації до  гри

Від  імені  ляльок  слід  заохочувати  «нянь»  та  «вихователів»:

«Як  зручно!»;  «Дякую,  мені  добре!»;  «Укрий  мене,  будь  ласка, тепліше!»; «Поправ, будь ласка, подушку!»

І варіант

За кожним столиком розміщується по четверо дітей. Вони разом готують для ляльки постіль: одні одягають чохли на матрац та подушку, решта — підковдри та наволочки, потім разом розстеляють постіль  і кладуть ляльок спати. Від  імені ляльки вихователь запитує, як називаються  ті предмети, що лежать на  столі,  та що з ними потрібно робити. Діти повинні назвати їх, пояснивши свої дії. Лялька  «радіє»  гарній  та  чистій  постільній  білизні,  «дякує няням»  та  «вихователям»,  які  допомагають  їй  роздягнутися  та кладуть  її в ліжко. Діти тихенько наспівують ляльці колискову.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий