Категорія: Хочу бути грамотним!

24. Правопис найуживаніших прислівників

Разом пишуться прислівники: 1. Які означають напрямок і відповідають на питання: де? куди?, звідки? Вправа 74. Напиши прислівники. Запам’ятай їх правопис. позаду, ззаду, ліворуч, вліво, уліво, уверх, (більше…)

26. Звертання

Щодня ми звертаємося до багатьох людей з різними запитаннями, проханнями, щось самі їм розповідаємо. Надіє Петрівно! Коли наш клас поїде на екскурсію? Тату, які оцінки ти одержував у школі? Мамо, приший (більше…)

4. Сполучення ДЖ, ДЗ

Переносячи слова з рядка в рядок, Треба правило нам знати: дж і дз позначають один звук – їх не можна розривати. Наприклад: са-джанець, гу-дзик Комп’ютер переносить слова сам, але ми все ж виконаємо (більше…)

5. Сполучення ЙО, ЬО

Букви інколи одна до одної дуже звикають і намагаються бути разом. Найкращими друзями стали букви й та о, ь та о. У багатьох словах вони завжди знаходяться поруч. Наприклад: йорж, район, серйозний, льон, (більше…)

6. Правила переносу

В наших вправах ми не застосовуємо перенос, адже текстовий редактор Word, у якому ти будеш писати у майбутньому тексти, чудово справляється з переносами. Та правила переносу необхідно знати. Ось вони: (більше…)

1. Велика буква

Ми літеру першу на весь її зріст напишемо в назвах річок, сіл і міст. Прізвище, імя та по батькові кожно з нас: Ольга Василівна, хлопчик Тарас. Київ, Дніпро і гори Карпати з великої букви нам треба писати. (більше…)

3. Ненаголошені Е, И у корені слова, що не перевіряються наголосом

Слова, у яких Е або И не можна перевірити наголосом, треба запам’ятати. Давай запишемо їх нашими вправами. Письмо саме цих слів слід запам’ятати. Вправа 6. Запиши речення. Зверни увагу на виділені (більше…)

Мета у нас єдина – підвищити грамотність свою й оточуючих

Три “Нет!” © 2011-2018