Схема клавиатуры

9. М’який знак у суфіксах -зьк, -цьк, -ськ

Posted by: adminin
2
Ноя

У в а г а!
Відтепер усі правила з української мови можуть бути на твоєму ПК. Як саме? – НАТИСНИ І ВЗНАЙ!


Є три суфікси у мові.
Ти завжди їх пам’ятай.
З м’яким знаком -зьк, -цьк, -ськ
написать не забувай.

Наприклад: ткацький, український

Щоб добре засвоїти це правило (як й усі інші, до речі), слід багато читати й писати.

Вправа 21. Напиши, будь ласка, ці тексти.

Пливе по Чорному морю турецька галера. На ній – вельможа з охороною та ще війська чимало, бо можуть перестріти її козацькі чайки.
Не щастить невільникам: знемагають унизу на веслах та все молять Бога, щоб наслав на судно чайки. Визволили б їх єдинокровні брати, і хоч на старість стали б вони вільними.


Вправа 22.

Червень – перший літній місяць. Місяць соковитих черешень і запашних полуниць. Місяць першої сіножаті та найдовших днів року.
Раненько прокидається червневий день. Умиється росою і крокує по землі бадьоорий і усміхнений. З’явилися перші літні грибочки.



Вправа 23.

За віконцем малі горобчики в’ють собі гніздечко. По пір’їнці і соломинці носять вони під покрівлю. Ось гніздечко і готове. Через деякий час вилупилось п’ятеро гороб’яток. Дзьобики в них жовті і м’якенькі. А замість пір’ячка тільки ріденький пушок. Цілими днями носять батьки своїм малятам їжу.

Повітря стало холодніше. Над ставком знявся білий туман та, наче серпанком, оповив краєвид. Пахло вологістю. Гнат встав і пішов додому. З вікон лилось світло, але двері були зачинені. У хаті все було прибрано, все стояло на своєму місці.