Яким повинен бути учитель?

А. П. Чехов говорив: «Учитель повинен бути артистом, худож­ником, палко закоханим у свою справу!»

Письменник, який багато розмірковував над тим, ким є справ­жній шкільний учитель, поширив поняття «артист» на всіх пе­дагогів — незалежно від того, який предмет вони викладають. На його думку, потрібно, щоб усі науки — математику, біологію, Історію або географію — у школі викладали так само артистично, и к грають виставу в театрі.

Слова А. П. Чехова нагадали випадок із вчительскої практики одного почесного педагога.

На початку свого вчителювання, через заклопота­ність хатніми справами, довелося мені прийти до школи без манікюру. На перерві до мене підійшов один із учнів і занепо­коєно запитав: «У Вас сталося щось погане?» — «Ні, а чому ти запитуєш?» Учень показав на мої руки…

Мабуть, саме тієї миті я зрозуміла, що ми, педагоги, є для наших учнів не тільки вчите­лями й вихователями; діти також помічають й нашу неохайність м одязі, і нашу неуважність до деталей туалету, і наше мовлення, І нашу поставу…

Як кажуть, убраного вітають — розумного проводжають. Які вчителі імпонують дітям? Звісно, красиві й охайні, дотепні й ро­зумні, з витонченим смаком та почуттям гумору.

До такого вчителя дітям хочеться йти на урок, хочеться вчити його предмет, як результат — саме з цього предмета знання учнів є найглибшими й найґрунтовнішими, а оцінки — найвищими.

Отже, шановні колеги, нам слід приділяти постійну увагу не лише вивченню методичної літератури, але й підтриманню на­лежного зовнішнього вигляду, щоб учитися у нас було не тільки корисно, але й цікаво, щоб наші учні бачили в нас не тільки розумних педагогів, але й красивих, приємних у спілкуванні людей!

Кожен з нас любить мандрувати просторами України, але іноді важко визначитись куди та з ким поїхати. Український туристично-краєзнавчий портал «Дримба» допоможе вам.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий