Збираємось на прогулянку

Збираємось на прогулянкуМета: закріплювати уявлення дітей про пристосування людей до сезонних змін у природі; виховувати співчуття одне до одного, взаємодопомогу. Ігрове завдання: одягнути дівчинку та хлопчика на прогулянку. Правила  гри:  порівняти  предметні  картинки  з  сюжетними; допомагати одне одному. Ігровий матеріал: кілька  сюжетних картинок, на яких  зображені  різні  пори  року  (золота  осінь  на  ділянці  дитячого  садочка, у лісі, дощовий день; улітку в саду, у полі, на лузі, на річці; узимку у дворі, на катку; весна —  струмки, талий  сніг; квітучий  сад; перші паростки) та дівчинка з хлопчиком у трусах  і майці; предметні картинки; одяг; взуття для різних сезонів; іграшки; предмети;  знаряддя праці, що допоможуть  зробити прогулянку цікавою і корисною в різні пори року.

Хід гри

У кожної дитини є своя сюжетна картинка. Вихователь показує предметну картинку — діти називають, що на ній зображено. Той, кому вона необхідна, підводить руку. Для того щоб отримати картинку, дитина повинна відповісти, навіщо вона потрібна саме їй  (наприклад,  парасолька  і  гумові  чобітки  тому,  що  йде  дощ; кошик  для  грибів,  тому що  збираються  в  ліс  восени). Необхідно роздати  предметні  картинки  в  певному  порядку;  спочатку  одягнути  дівчинку  і  хлопчика,  потім  допомогти  їм  дібрати  все,  що необхідно для прогулянки чи трудової діяльності.

варіант  І

Якщо  діти  добре  вивчили  картинки,  гру  можна  ускладнити, використовуючи вірші, загадки, за якими діти визначають потрібну  їм картинку та обирають  її з тих, що виставлені на дошці.

варіант  ІІ

Готуючи  картинки,  вихователь  робить  щось  неправильно, наприклад,  одягає  хлопчика  і  дівчинку,  які  прийшли  до  річки купатися,  або  дає  їм  ковзани  замість  плавального  круга  тощо. Коли  діти  зрозуміють, що  їм необхідно  робити,  вони почнуть  обмінюватися  картинками,  а  непотрібні  віддаватимуть  іншим. Поступово  діти  опанують  роль  ведучого  в  цій  грі,  почавши  гратися самостійно.

Додаток до  гри

Прислів’я

  • Узимку сонце світить, та не гріє.
  • Весняний день рік годує.
  • Прийшов липень до хати — нема коли спочивати.
  • Вересневий  час —  сім  погод  у  нас:  сіє,  гріє,  віє,  туманіє,  холодніє, гуде, ще й  з гори йде.
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий