Борошно та її властивості
план-конспект заняття з навколишнього світу (підготовча група)
Ціль: Ознайомлення дітей із властивостями борошна через дитяче експериментування.
Завантажити:
Попередній перегляд:
Муніципальний бюджетний дошкільний навчальний заклад дитячий садок № 39
Тема «Борошно та її властивості»
Підготовча група «Мрійники»
Тема «Борошно та її властивості»
Мета: Ознайомлення дітей із властивостями борошна через дитяче експериментування.
Освітні:
Розширювати та уточнювати знання дітей про хлібні зернові культури.
- Продовжувати формувати в дітей віком вміння передбачати наслідки действий.
- Ознайомити із властивостями борошна.
- Розвивати пізнавальний інтерес до експериментування, вміння робити висновок.
- Розвивати слуховий, зоровий, тактильний аналізатори.
- Розвивати увагу, мислення, пам'ять.
Виховують:
1. Виховувати у дітей партнерські відносини під час роботи у парах.
2. Виховувати повагу до праці дорослих, дбайливе ставлення до хліба.
Матеріали: борошно, тарілочки, ложечки, цукор, сіль, дріжджі, вода, склянки, обробна дошка, силіконові форми
ІКТ (інформаційно-комунікативні технології)
Бесіди, ілюстрації, розучування віршів, прислів'їв, загадок про хліб.
Хід освітньої діяльності
1. Організаційний момент.
Хлопці сьогодні прийшла до вас, але не з порожніми руками, а з чим, ось здогадайтеся самі?
З неї печуть ватрушки,
Вихователь: Хлопці, подивіться, ось у такій пачці борошно продають у магазині. А хто з вас знає, з чого роблять муку?
Розповідь вихователя супроводжується показом слайдів.
Все починається з маленького зернятка. Це – зерно пшениці.
Навесні трактористи орють землю та сіють пшеницю в землю.
Колосок із зернятка жита називається житнім, а із зернятка пшениці, пшеничний.
Погляньте, і в мене ціле поле колосків виросло. Восени пшениця дозріває, і колоски прибирають спеціальними машинами – комбайнами. Збирається багато зерна.
Потім зерно на млині мелять і одержують борошно.
- Пропоную вивчити властивості борошна.
- Насипте собі в тарілочки борошно.
ДОСВІД 1. «Борошно несмачне»
А тепер давайте спробуємо муку на смак. Візьміть у ложечку трохи муки і спробуйте її. Яка вона на смак? (Відповіді дітей)
- Так, хлопці, борошно на смак не гірке, не солодке, не кисле. Значить, борошно не має смаку. Вона несмачна.
ДОСВІД 2. «Борошно біле, м'яке, пухнасте, борошно має свій особливий запах».
Подивіться перед вами борошно. Скажіть мені, яка вона за кольором? (біла.)
Поторкайте її руками. Яка вона навпомацки? (м'яка, пухнаста.)
Обережно понюхайте муку. Борошно має запах? (Так, у борошна є запах, але він якийсь особливий)
ДОСВІД 3. «Борошно сипке, сухе, розсипчасте».
- Візьміть склянку борошна та пересипте зі склянки, висипаємо борошно у тарілку. Що відбувається з борошном? (Сиплеться)
- Значить борошно яке? (Борошно сипке).
- Ще як можна сказати про борошно, яке воно? (розсипчаста).
Уявімо, що ми в полі. Я перетворюю вас на маленькі зернятка і саджу в землю. (Діти сідають).
Тепле сонечко пригріло землю, дощ полив. Зернятка росли, росли і стали колосками. (Діти встають, піднімають руки вгору) .
Колоски тягнуться до сонечка. (Діти простягають руки вгору) .
Сильно припекло сонечко, зав'яли наші колоски. (Діти поступово опускають спочатку: руки, голову, плечі, тулуб).
І ось полив дощ, ожили колоски. Знову тягнуться вони до сонечка. У полі виросли чудові колоски. Усміхніться один одному.
ДОСВІД 4. «На муці можна малювати»
- Розрівняйте її пальчиками, а тепер зробіть із неї гірку.
- Як ви думаєте, чи можна на муці малювати. Спробуйте щось намалювати на муці пальцем.
- Виявляється на муці можна писати і малювати.
ДОСВІД 5. «Борошно не розчиняється у воді»
-У склянку з водою додаємо трохи борошна та розмішуємо. Бачимо, що борошно не розчиняється.
ДОСВІД 6. «Перетворення борошна в тісто»
-Хлопці, а що можна зробити з борошна? (Тісто)
- А що нам знадобиться для цього? (вода, цукор, сіль, олія, дріжджі)
- Спробуйте замішати тісто самі.
Діти замішують тісто. Вихователь спрямовує дітей.
- Хлопці, яке тісто у вас вийшло? (Гладке, м'яке, можна ліпити як із пластиліну)
- А що можна зліпити з нього? (пиріжки, плюшки, ватрушки)
Діти ліплять вироби із тіста.
- які чудові вироби ви отримали з борошна!
- А тепер давайте згадаємо, що нового ви сьогодні впізнали?
1. Борошно, як його отримують і що з неї печуть харчові продукти і ліплять різні вироби.
2. Властивості борошна: сипкість, білий колір, можна робити відбитки, які не розчиняються у воді.
Хлопці, вам сподобалося працювати з мукою?
Чи розчиняється у воді борошно?
Відповідь на питання про те, чи розчинна борошно у воді чи ні, неоднозначна:
- при проведенні досвіду ми можемо бачити, що борошно розчиняється у воді, на відміну, наприклад, від олії. Але, по-перше, розчин стає дуже каламутним, а по-друге, не все борошно розчиняється, частина її через якийсь час випадає у вигляді осаду (вода при цьому продовжує залишатися каламутною).
- з погляду науки, борошно у воді не розчиняється, а лише утворює так звану колоїдну суміш.
Останні питання
Предмети
Повне або часткове копіювання матеріалів дозволяється лише із зазначенням активного гіперпосилання на https://obrazovaka.ru
- Архів питань - 1
- Архів питань - 2
- Архів питань - 3
- Архів питань - 4
- Архів питань - 5
- Архів питань - 6
- Архів питань - 7
- Архів питань - 8
- Архів питань - 9
- Архів питань - 10
- Архів питань - 11
- Архів питань - 12