Категорія: Хочу бути грамотним!

24. Правопис найуживаніших прислівників

Разом пишуться прислівники: 1. Які означають напрямок і відповідають на питання: де? куди?, звідки? Вправа 74. Напиши прислівники. Запам’ятай їх правопис. позаду, ззаду, ліворуч, вліво, уліво, уверх, (більше…)

26. Звертання

Щодня ми звертаємося до багатьох людей з різними запитаннями, проханнями, щось самі їм розповідаємо. Надіє Петрівно! Коли наш клас поїде на екскурсію? Тату, які оцінки ти одержував у школі? Мамо, приший (більше…)

4. Сполучення ДЖ, ДЗ

Переносячи слова з рядка в рядок, Треба правило нам знати: дж і дз позначають один звук – їх не можна розривати. Наприклад: са-джанець, гу-дзик Комп’ютер переносить слова сам, але ми все ж виконаємо (більше…)

5. Сполучення ЙО, ЬО

Букви інколи одна до одної дуже звикають і намагаються бути разом. Найкращими друзями стали букви й та о, ь та о. У багатьох словах вони завжди знаходяться поруч. Наприклад: йорж, район, серйозний, льон, (більше…)

6. Правила переносу

В наших вправах ми не застосовуємо перенос, адже текстовий редактор Word, у якому ти будеш писати у майбутньому тексти, чудово справляється з переносами. Та правила переносу необхідно знати. Ось вони: (більше…)

3. Ненаголошені Е, И у корені слова, що не перевіряються наголосом

Слова, у яких Е або И не можна перевірити наголосом, треба запам’ятати. Давай запишемо їх нашими вправами. Письмо саме цих слів слід запам’ятати. Вправа 6. Запиши речення. Зверни увагу на виділені (більше…)

1. Велика буква

Ми літеру першу на весь її зріст напишемо в назвах річок, сіл і міст. Прізвище, імя та по батькові кожно з нас: Ольга Василівна, хлопчик Тарас. Київ, Дніпро і гори Карпати з великої букви нам треба писати. (більше…)

Мета у нас єдина – підвищити грамотність свою й оточуючих

Три “Нет!” © 2011-2018