Одного разу до мене звернулася мама 15-річного Володі, який навчався машинопису та комп’ютерній грамоті, з проханням писати з ним диктанти. Я радо погодилася, сприйнявши таке доручення як можливість, перш за все, удосконалити свою мовну культуру.
Саме з цього усе й почалося!
Перші радощі швидко минулися, коли почався пошук навчального матеріалу. Варто було тільки зазирнути у шкільні підручники! Невже і я таке вчила?! Сучасні підручники, починаючи з початкових, своєю безліччю термінів нагадують швидше за все нудні дослідницькі та дидактичні матеріали науковців найвищих ступенів освіти!
Вражає те, що матеріал, який міститься в різноманітних підручниках та посібниках, дуже відрізняється один від одного змістом, стилем викладення тих чи інших правил, послідовністю тем.
Врешті решт, зупинилася, на мій погляд, на самих простих викладеннях, з найбільшою кількістю прикладів. Адже можна не пам’ятати правило і навіть не знати його, а писати вірно. Тому роблю наголос саме на написанні окремих слів, речень.
Отже, головною метою цього сайту є опанування машинопису особами різного віку і статті, батькам та дітям.
Починати слід з основного курсу - Український машинопис.
Для закріплення можна обрати одну з двох тем: Хочу бути грамотним! (дітям молодшого шкільного віку) або Не знав, та ще й забув! (усім іншим).
Звертаюся до знавців української мови - не судіть занадто суворо, якщо вам не такою вбачається власне методика навчання, якщо бачите якісь помилки в описуванні того чи іншого правила.
Звертаюся до батьків школярів - займіть свою дитину корисною справою. Машинопис, повірте, обов’язково знадобиться у житті, і ваша дитина неодноразово буде дякувати вам за нього.
Саме складне, що є у навчанні машинопису, як і в будь-якій науці, - це контроль за навчанням. Тому, однозначно, краще було б відвідувати очні курси, такі, за які сплачено кошти. Тоді відповідальність зростає, результат є якіснішим. Але он-лайн навчання - не гірший спосіб.
Щира з Вами - Ніна Никифорівна Трофімова
Почаїв, Україна
exlink[собака]mail.ru